• zaloguj się
  • utwórz konto

Studia podyplomowe (rekrutacja na rok akademicki 2023/2024)

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Rekrutacja na studia podyplomowe

Rekrutacja w systemie IRK krok po kroku

Wskazówka: Przed rozpoczęciem rekrutacji na studia podyplomowe w systemie IRK zapoznaj się z informacjami znajdującymi się w karcie wybranych studiów oraz na stronie internetowej i przygotuj wymagane dokumenty.

Krok 1. Załóż konto i uzupełnij wymagane informacje

Aby móc dokonać zgłoszenia rekrutacyjnego, musisz posiadać konto kandydata w systemie. Aby utworzyć konto, znajdź w prawym górnym rogu strony odnośnik „Utwórz konto”.

Ważne! Podaj adres e-mail, z którego naprawdę korzystasz. Po założeniu konta otrzymasz na podany adres e-mail wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Żeby móc korzystać z konta kandydata, musisz kliknąć w ten link. W przypadku problemów z aktywacją konta, skontaktuj się z Działem Rekrutacji na Studia pod adresem rekrutacja@uj.edu.pl.

Po aktywowaniu konta i zalogowaniu się do systemu uzupełnij formularze dotyczące Twoich danych osobowych i wykształcenia znajdujące się w zakładce „Formularze osobowe”.

Krok 2. Dokonaj zgłoszenia rekrutacyjnego

W niebieskim menu po prawej stronie znajdź odnośnik „Oferta” – tam znajdziesz studia podyplomowe prowadzące w tym roku nabór. Wybierz studia, na które chcesz aplikować i kliknij zielony przycisk Zapisz się w karcie wybranych studiów.

Upewnij się, że dane w krótkim formularzu zgłoszenia rekrutacyjnego są poprawne. Na etapie składania zgłoszenia na studia podyplomowe konieczne jest wczytanie do systemu dokumentów wymaganych w procesie rekrutacji oraz w niektórych przypadkach wypełnienie dodatkowych informacji.

Po dokonaniu zgłoszenia musisz potwierdzić zgłoszenie, klikając przycisk „Potwierdź zgłoszenie”. Potwierdzenie zgłoszenia oznacza, że nie można dokonywać w nim już zmian. Dopiero potwierdzenie zgłoszenia stanowi jego skuteczne złożenie.

Krok 3. Weź udział w egzaminie – jeśli jest przewidziany

To, czy w rekrutacji na dane studia podyplomowe jest prowadzony egzamin zależy od kryteriów kwalifikacji dla tych studiów. Szczegółowe informacje znajdują się w kartach studiów.

Kandydaci biorący udział w egzaminie otrzymują informacje na temat jego dokładnego miejsca i godziny za pośrednictwem zakładki w koncie „Wiadomości”.

Krok 4. Sprawdź wyniki rekrutacji

Sposób przekazania informacji dotyczących wyników kwalifikacji uzależniony jest od wybranego przez Ciebie kierunku studiów. Na część studiów kandydaci otrzymują informacje o wynikach kwalifikacji w trybie ciągłym w miarę weryfikacji zgłoszeń w systemie IRK, na pozostałych kierunkach wyniki kwalifikacji ogłoszone zostaną w konkretnym dniu przewidzianym w harmonogramie naboru na studia podyplomowe.

Zaloguj się do swojego konta kandydata i sprawdź swój wynik w zakładce „Zgłoszenia rekrutacyjne”.

Krok 5. Wpisz się na studia

Jeśli zakwalifikowano Cię do przyjęcia oznacza to, że Uniwersytet zaprasza Cię do wpisu na studia. Odnośnik „Dokumenty i dalsze kroki” w tabeli zgłoszenia rekrutacyjnego zawiera dokumenty do pobrania potrzebne do wpisu na listę studentów oraz informacje o tym, jak dokonać wpisu.

Życzymy powodzenia w rekrutacji!